תהליך מכירת רכבים לפירוק – ככה עושה את זה נכון

מכירת רכב לפירוק היא החלטה שאף פעם לא מתקבלת בקלות. לפעמים אנחנו נקשרים רגשית לרכב שלנו ומתקשים למכור אותו ולפעמים אנו פשוט נרתעים מהתהליך עצמו ולא בדיוק יודעים כיצד לבצע אותו.

הסיבות הנפוצות למכירת רכבים לפירוק הן מכירה בעקבות תאונה שעבר הרכב או מכירה של רכב ישן שכבר לא כדאי להשקיע בו בחידוש הרישיון ובתיקונים השוטפים מדי שנה.

רכבים שעברו תאונה והם במצב של "טוטאל לוס" הם המועמדים הראשונים למכירה לפירוק. לא תמיד רכבים לאחר תאונה הם בלתי שמישים, אך ההוצאה שדרושה כדי לתקן אותם היא כה גדולה עד שכבר עדיף למכור לפירוק.
גם רכבים ישנים שהתחזוקה השוטפת שלהם היא מאוד יקרה כבר לא מצדיקים את ההשקעה בשלב מסוים. במרבית המקרים, בעלי הרכב כבר לא מעוניינים בחוויית הנסיעה בו תוך תחושה מעיקה שמשהו עלול להתפרק בכל רגע. לכן מחליטים לבצע תהליך מכירה לפירוק.
היום ממש היום יש מישהו שקונה רכבים למטרת פירוק, ישנם המון סוחרי רכבים אשר ישמחו לקנות את הגרוטאה שלכם במחיר סביר,כך גם אתם תרוויחו ואיכשהו תתפלאו גם הם.

סיבות שכיחות נפוצות נוספות למכירת רכב לפירוק הן מעבר לאזור עירוני שיש בו בעיית חניה וכן רצון לעבור לסוגים אחרים של תחבורה בשביל לחסוך בכסף (או בשל מניעים של שמירה על הסביבה). למרות שאולי קצת קשה להאמין, יש אנשים שמעדיפים לנסוע על אופניים יותר מאשר להחזיק ברכב ישן ותובעני מבחינה כלכלית.

מהו התהליך שצריך לעשות כדי למכור רכב לפירוק

השלב הראשון במכירת רכב לפירוק הוא מילוי טופס הורדת רכב מהכביש. מדובר בטופס של משרד התחבורה שאותו יש למלא ובו פרטים שונים על הרכב. כיום ניתן להגיש את הטופס הזה גם באינטרנט באופן מקוון. פרט למילוי הטופס יש לפנות למשרד התחבורה, להוכיח את הבעלות על הרכב ולהגיש את הבקשה למכירה לצורך פירוק.

במידה והרכב נמכר לפירוק לאחר שהאגרה עליו כבר שולמה, ניתן לקבל ממשרד התחבורה החזר על פרק הזמן היחסי שנותר עד חידוש האגרה בפעם הבאה.

לאחר שהאישור על מכירה לפירוק התקבל ממשרד התחבורה, ניתן למכור את הרכב לחברה שמתמחה בתחום זה. לאחר שהתשלום יועבר למוכר והרכב יעבור לרשות החברה – היא תבצע את הפירוק ותמכור את החלפים שניתן להשתמש בהם מתוך הרכב.

לביטול רישום רכב לחצו כאן >>

פינוי רכבים לפירוק

פינוי רכבים לפירוק על ידי גרר איתי

בחירת חברה למכירת רכב לפירוק

תחום מכירת רכבים לפירוק מלא בחברות שעוסקות בכך. כדאי להקפיד ולפנות לחברה מקצועית ואמינה. יש בתחום זה גם גורמים שאינם תמיד פועלים על פי חוק וכדאי להימנע ממכירה להם. החברה שקונה את הרכב צריכה לשלם עבורו סכום הולם. ישנם מחירונים שונים שנגישים ברשת וניתן באמצעותם להעריך את שווי הרכב שמיועד לפירוק. בדרך כלל תוכלו לקבל עבור הרכב שלכם כמה אלפי שקלים בודדים. מדובר ברכבים שמצבם כבר אינו שמיש כמעט, ולכן לא ניתן לצפות למחירי מחירון רגילים של דגם הרכב ושנת הייצור שלו.
במידה ואתם זקוקים לייעוץ מקצועי מומלץ להעזר בשירותים של גרר איתי אשר מומחה מזה שנים רבות בתחום פירוק ורכבים הוא מבצע רכישה של סוגים שונים של מכוניות, קונה רכבים לפירוק ולנסיעה בכל חלקי הארץ במחירים גבוההים.

כאשר התהליך יסתיים, אתם תוכלו להתפנות ולבחור את הרכב הבא שישמש אתכם בכביש, בתקווה שיהיה טוב וחדש יותר מהרכב אותו מכרתם לפירוק.

מאמר מומלץ לקריאה: הכל על תהליך מכירת רכבים לפירוק