למה צריך לטפל בבור ספיגה?

במדינת ישראל יש תשתית ביוב מסודרת. יש קווי ביוב שאליהם מתחברים במידה ובונים בית חדש, כך שהביוב כולו מתקדם לעבר מקומות המועדים לניקוז. בעבר היו אלו בורות ספיגה שלא היו מחוברים לקווי ביוב והיה צריך לנקות אותם באופן עצמאי, והיום אסור לבנות בורות ספיגה חדשים על פי החוק אך בבתים שיש בהם בורות ספיגה כאלו צריך לבצע ניקוי יסודי אחת לכמה זמן. בורות הספיגה הללו מכילים הפרשות אדם, מכילים שמנים של הביוב, מכילים חומרי הדברה, מי רחצה ומה לא… יש בהם סכנות מרובות והנה כמה מהסיבות למה צריך לטפל בבורות ספיגה בתדירות הדרושה.

פרסומת ביובית

מפגע תברואתי

כפי שציינו יש חומרים רבים, שונים ומגוונים בתוך בורות ספיגה. אלו חומרים רעילים, חומרים שעלולים לפגוע בבני אדם ובבעלי חיים, בין אם במגע איתם ובין אם מהאדים שלהם, ולכן בור ספיגה שלא מטופל כראוי ובתדירות גבוהה הופך להיות מפגע תברואתי מהר מאוד. הוא עלול לגרום למחלות שונות ולבעיות בריאות, ואי אפשר להשאיר אותו לא נקי ולא מטופל. בשביל שהוא לא יהיה כזה צריך להזמין מומחה שיש בבעלותו רכב ביובית על מנת לשאוב אותו ועל מנת לנקות אותו כמה שיותר ולמנוע ממנו להיות המגע התברואתי שהוא עתיד להיות. אך מעבר לכך שהוא הופך להיות מפגע תברואתי יש עוד סיבות למה צריך לטפל בו כמו שצריך.

חסימה

כפי שציינו, במערכת ביוב רגילה ומסודרת יש כל הזמן תנועה של התכולה בתוכם. הם לא אמורים לעמוד במקום אחד ומערכת הביוב מתחברת לתשתית המרכזית באזור. בורות ספיגה הם בורות עצמאיים, בורות שלא תלויים בשום מערכת ניקוז שהיא ובטח לא במערכת הביוב סתומה ומסודרת. זאת הסיבה שאם הם לא ירוקנו כמו שצריך ואם הם לא יישטפו, הם יעלו מהר מאוד על גדותיהם וייחסמו. התוצאה תהיה גלישה של מי השופכין שבתוכם החוצה, מה שיהיה מלוכלך מאוד, מסריח מאוד ומאוד לא בריא. לא כדאי להמתין עד שזה יקרה אלא לנקות את בור הספיגה בתדירות גבוהה באמצעות ביובית שעושה את זה במהירות ובקלות.

פגיעה באיכות הסביבה

בור ספיגה שאינו מפונה ומנוקה כמו שצריך עלול לא רק לעלות על גדותיו אלא גם לחלחל למי התהום ולהוות מפגע רציני לאיכות הסביבה. התוצאה תהיה נזק לאיכות המים, נזק לגידולים חקלאיים וכדומה. אז מה עושים בשביל למנוע אך כל המצבים הללו? מזמינים שירותי ביובית.

מהי הביובית?

ביובית היא רכב שיש ביכולתו לשאוב את בור הספיגה באמצעות צינור שאיבה ומיכל ריק וביכולתו גם לשטוף את בור הספיגה באמצעות צינור עם לחץ מים כמו גם מיכל מים בתוכו. חשוב לעשות טיפול תקופתי לבור הספיגה וחשוב לא פחות על הקפדה על טיפול איכותי על ידי חברה מקצועית שיודעת את העבודה.