כמה עולה מצבה בהתאמה אישית? טופ מצבות עונים לכם

מדובר באחד מן הרגעים הקשים בחיינו ובמצב נוראי שאינינו מעוניינים שיקרה לנו. בזמנים כאלה לקחת חלק בעיסוקי הקבורה ובחירת המצבה מהווה הדבר האחרון שאנחנו מעוניינים לבצע הן מבחינה רגשית והן מבחינה כלכלית מדובר בהוצאה שאינה נוחה לכל כיס. אז מהי מצבה? כמה עולה לנו מצבה בהתאמה אישית ומה זה אומר בכלל? 

אז מהי מצבה בכלל? 

המומחים של טופ מצבות מסבירים: המצבה היא סוג של אבן שעליה מבצעים חיקוק שדרכו מזכירים מי הוא הנפטר בשבילנו ובשביל הקרובים לו. המצבה היא מהווה סוג העצם החומרי האחרון המזכיר את הנפטר ומטרתה הנה להנציח את זכרו ואת מה שהאדם היה לקרובים אליו. 30 ימים לאחר הפטירה ישנו מנהג הנקרא "גילוי מצבה". לבנות את המצבה לוקח זמן רב יחסית ולא מדובר בעניין זול ולכן רבים מתקשים בבחירת המצבה מאחר ומדובר בהוצאה רגשית וכלכלית שאינה נגישה לכל כיס. 

אז איך בוחרים מצבה בכלל? 

קודם כל כאשר אנחנו מבצעים בחירה של מצבה עלינו לבצע בירור אל מול בית העלמין. לבתי עלמין מסוימים (לדוגמא צבאיים) ישנם תקנות לפעמים המחייבות את אחידות המצבה. בתי העלמין עצמם מגבילים אף צורות כיתוב שונות ולכן חשוב מאוד לבצע את הבדיקה אל מול בית העלמין בכדי לבחור את המצבה המתאימה ביותר גם לנהלים שלהם. עבודה על המצבה הנה עבודה רבה גם בשביל בונה המצבות, ולכן חשוב לבצע את ההתקשרות עם בית העלמין כמה שיותר מוקדם מאחר ואנחנו לא רוצים להוציא כספים על עבודתו של איש המקצוע ולבצע שינויים שיפגעו בהוצאה יתר על המידה. 

גם לבחירת האבן משמעות רבה מבחינה כלכלית, אבני החברון מהוות אבני גיר קשות ונוחות מאוד לעבודה ולכן מהוות אופציה זולה יחסית לבניית המצבה לעומת השיש הטורקי לדוגמא שהוא אמנם עמיד יותר אך גם האבן עצמה וכן העבודה עליה יקרות יותר. גם לחריטה עצמה יש משמעות כללית וכאשר אנחנו בוחרים לבצע את החריטה בעזרת התזת חול בלחץ גבוה או חריטה בלייזר תהיה לזה השפעה ישירה על הכיס שלנו. 

אז כמה עולה לי המצבה? 

מצבה מאבן חברון יכולה לעלות לנו כ- 4500 ₪ לפני הוצאות החריטה לעומת השימוש בשיש טורקי שיכול להגיע למעל ל7000 ₪. מצבות הגרניט יכולות להגיע אף ליותר מ12,000 ₪ וזאת לפני העבודה על החריטה. 

צפו במחירון מצבות באתר טופ מצבות.

לכן כפי שאתם יכולים להבין מדובר בהוצאה כלכלית גבוהה ועבודה רבה וכן יש משתנים רבים שעלולים להשפיע על המחיר. אנחנו ממליצים להתייעץ עם הקרובים אל הנפטר מאחר והם יכולים לעזור ולתת מניסיונם האישי והן לתת לנו עוד נקודות מבט חשובות בכדי לכבד את הקרוב אלינו שאנחנו קוברים. איש המקצוע אף הוא ידע להתאים לכם את המצבה בהתאם לתקציב שלכם.