טיפים לבעלי אופנועים

קטנוע

אופנוע הוא כלי תחבורה דו גלגלי יעיל ומהיר בייחוד לאלו הנוסעים והגרים במטרופולין הסוער והרצוף בפקקים ובעומסי תנועה. רוכבי אופנועים מועטים במספרם לעומת נהגי מכוניות פרטיות אך למעשה כדי לרכב על אופנוע צריך שתהיה לרוכב אהבה לכלי תחבורה זה רבים מרוכבי האופנועים חברים במועדון האופנועים הישראלי.

כל בעל אופנוע מעוניין שהאופנוע שלו יסע כמו שצריך וישרת אותו נאמנה. כמו בכל כלי תחבורה יש צורך בטיפול ואחזקה אם גם אתם בעלי אופנוע אתם חייבים לדעת כי אחד הדברים שיש לבדוק הוא המצבר של האופנוע אין דבר יותר מרגיז שכאשר ניגשים לרכב על האופנוע הוא אינו נדלק כיון שהמצבר אינו עובד כמו שצריך. במקרה כזה יש צורך להחליף את המצבר לאופנוע במצבר חדש.

מה צריך לבדוק כאשר מעוניינים לרכוש מצבר לאופנוע?

גודל המצבר

דבר ראשון יש לבדוק את גודל המצבר והתאמתו לאופנוע ישנם מגוון רחב של אופנועים בשוק הרכב בגדלים ודגמים שונים ישנם הבדלים בין סוגי המנועים השונים של האופנועים לפי גודל האופנוע. יש להתאים את המצבר לגודל המנוע כל מנוע צורך אמפר אחר ומכאן החשיבות של תאימות המצבר לאופנוע.

סוג המצבר ואיכותו

אופנוע הוא כלי שמשרת את בעליו בצורה נאותה לכן כדאי להשקיע במצבר איכותי שיוכל לשרת אתכם למשך זמן רב ניתן להבחין בקלות באיכות המצבר לפי תוקף האחריות של המצבר ככל שהאחריות על הצבר תהיה ארוכה יותר הדבר מלמד שהמצבר איכותי יותר ויחזיק לאורך זמן רב.

מצבר המתאים לאקלים הישראלי

לא חסר חברות המייצרות מצברים בארץ ובעולם לרוב מצברים תוצרת הראץ מותאמים לעמוד באקלים הישראלי אך מצברים המיוצרים בחו"ל לא תמיד המצב יתאים לעבודה באקלים של  ישראל. מצבר שאינו מותאם לעבודה שכזו חייו יהיו קצרים הרבה יותר מאשר מצבר המותאם לאקלים.

התקנת המצבר

התקנת של מצבר האופנוע יותר מסובכת מהתקנת מצבר ברכב לכן כדאי תמדי לתת לאיש מקצוע להתקין את המצבר כאשר רוכשים מצבר מחברת מצברים אתם יכולים להיות בטוחים כי תקבלו התקנה בנוסף לרכישת המצבר וההתקנה תהיה מקצועית ואמינה התקנה שאינו מקצועית יכולה לגרום לבעיות חמורות בתפקודו של האופנוע ובמקרים קיצונים אף לקצר ולשריפה של האופנוע כך שההתקנה חייבת להיות מקצועית כדי לבטח את עצמכם בזמן הרכיבה על האופנוע.

מחיר המצבר

מחירים של מצברים לאופנוע משתנים מעת לעת ואחת ההשפעות הגדולות על מחירי מצבר הוא מחיר העופרת העולמית היות וכל מצבר בנוי תאי עופרת הטבולים בחומצה ויחד יוצרים פעולה כימית ליצירת חשמל לכן מחיר העופרת הוא גורם ישיר בהשפעה על מחיר המצברים. בנוסף ישנם הרבה פערי תיווך בין החנויות השונות המוכרות מצברים המלצת כל המומחים בתחום המצברים היא לרכוש מצבר לאופנוע דווקא מחברת מצברים המספקת שירות והתקנה ואף תוכלו לקבל את המצבר עד אליכם לבית כולל התקנה. חברה שכזו יכולה לספק עבורכם את כל מה סוגי המצברים השונים המתאימים בדיוק לאופנוע.

לבירור מחירי מצברים  לאופנועים ולרכבים לחצו כאן

 

You may also like...